rasa3

Golden Retriever to wspaniały pies myśliwski, obdarzony wysoką inteligencją, świetnym węchem, wrodzoną zdolnością do pracy, odporną na niesprzyjającą pogodę szatą i niesłychaną wprost pasją pływania. Jest posłuszny, łatwy do wychowania, serdeczny i cierpliwy wobec dzieci oraz przyjacielski dla wszystkich innych zwierząt domowych. Przywiązuje się nie tylko do swojego właściciela, lecz do wszystkich członków rodziny, których kocha ponad wszystko. Golden jest z zasady przyjazny ludziom, więc nie nadaje się na psa obrończego. Jego łagodne usposobienie sprawia, że spędzanie czasu z tym kochanym i wesołym, wytrzymałym i łatwo dostosowującym się do nowych sytuacji psem( byle być tylko ze swoją rodziną) jest niezwykle przyjemne.

Na szczeniaka patrzymy z zachwytem, dorosły pies nas fascynuje, a starszy lub całkiem stary golden wywołuje wzruszenie u każdego miłośnika zwierząt. Pies ten bawi nas nie tylko wtedy, gdy dopisuje nam humor lub gdy mamy dobry nastrój, jest dla nas również źródłem pociechy w chwilach smutku. Nie obraża się i łatwo go rozbawić. Dla właściciela goldena czas z nim spędzony jest jednym z najpiękniejszych momentów.

Odpowiednio prowadzony Golden może dokonać rzeczy niezwykłych, toteż świetnie sprawdza się w roli przewodnika niewidomych, dogoterapeuty, ratownika , jako pies szukający narkotyków itp..

Wzorzec rasy:

Wzrost: pies 56- 61 cm, suka 51-56 cm

Masa ciała: pies 32-37 kg, suka 27-32 kg

Szata: gładki lub lekko falisty włos pokrywowy tworzący frędzle, odporny na wode podszerstek.

Umaszczenie: każdy odcień od złotego po kremowy.